אבחון גרפולוגי - אלישבע סגל

אבחון גרפולוגי הוא מחקר וניתוח כתב ידו של אדם כדי לחשוף את תכונות האופי והאישיות שלו. זוהי צורה של הערכה פסיכולוגית שצברה פופולריות בשנים האחרונות כדרך להשיג תובנה לגבי המחשבות, הרגשות והנטיות ההתנהגותיות של האדם. הגרפולוגיה מבוססת על הנחת היסוד שכתב יד הוא השתקפות של מחשבותיו ורגשותיו הפנימיים ביותר של הכותב, וכי ניתן להשתמש בדפוסים בכתב ידו לזיהוי וניתוח תכונותיו של האדם.

מה זה בכלל אבחון גרפולוגי?

תהליך האבחון כולל ניתוח היבטים שונים של כתב ידו של אדם, לרבות הצורה, הגודל, הטיה והלחץ של האותיות. ניתן להתייחס גם למרווח בין אותיות למילים, שימוש בפיסוק וסימנים אחרים, והסגנון הכללי של כתב היד. על ידי בחינת גורמים אלו, ניתן לזהות דפוסים ונטיות החושפים את אישיותו של הכותב.

אבחון גרפולוגי הוא כלי שניתן להשתמש בו כדי לקבל תובנה לגבי אופיו והתנהגותו של האדם. ניתן להשתמש בו כדי לזהות נקודות חוזקה וחולשות, כמו גם כדי לקבל הבנה טובה יותר של איך אדם חושב ומרגיש. לדוגמה, ניתן להשתמש בניתוח גרפולוגי כדי לזהות חוסר יציבות רגשית, יכולת אינטלקטואלית, יצירתיות, פוטנציאל מנהיגותי ותכונות חשובות אחרות.

 באילו גישות ניתן לאבחן?

קיימות מספר גישות שונות לאבחון גרפולוגי. הגישה הראשונה מתמקדת בזיהוי תכונות ומאפיינים ספציפיים בכתב היד, בעוד שהגישה השנייה רואה במראה הכללי ובסגנון של כתב היד שיקוף של אישיותו של הכותב. הגישה השלישית משלבת את שתי הגישות ולוקחת בחשבון גורמים שונים כמו גיל, מגדר, השכלה ורקע תרבותי.

מתי משתמשים באבחון גרפולוגי?

ניתן להשתמש באבחון גרפולוגי במגוון מסגרות, כולל חינוך, עסקים, משפטים והתפתחות אישית. בחינוך, ניתן להשתמש בו כדי לזהות תחומי חוזק וחולשה אצל תלמידים, ולספק הדרכה כיצד לשפר את הביצועים האקדמיים. בעסקים, ניתן להשתמש בו כדי לזהות פוטנציאל מנהיגותי, לסינון מועמדים פוטנציאליים ולשיפור התקשורת והדינמיקה של הצוות. במשפטים, ניתן להשתמש באבחון זה בהליכי משפט המצריכים התערבות של חוות דעת ממומחה גרפולוגיה. בפיתוח אישי, ניתן להשתמש בו כדי לקבל תובנה לגבי חוזקות וחולשות אישיות ולזהות תחומים לשיפור.

חשוב לדעת!

אבחון גרפולוגי הוא הבנת מגבלות הטכניקה. בעוד שגרפולוגיה יכולה לספק תובנות חשובות לגבי אישיותו של אדם, היא אינה מהווה תחליף להערכות פסיכולוגיות. לא ניתן להשתמש בגרפולוגיה לאבחון מצבים נפשיים, ואין להשתמש בה כבסיס הבלעדי לקבלת החלטות חשובות. במקום זאת, יש להשתמש בגרפולוגיה ככלי להשגת תובנה לגבי אופיו והתנהגותו של אדם, וכדרך להשלים צורות אחרות של הערכה פסיכולוגית.

איך מבצעים אבחון גרפולוגי?

אלישבע סגל גרפולוגית מוסמכת בעלת ותק וניסיון, מופיעה בבתי המשפט כעדה מומחית של כתבי יד צ'קים ומסמכים שונים, מפענחת זיופי חתימות ומכינה חוות דעת משפטיות בתיקים שונים. וכמו כן מעבירה סדנאות ממוקדות אונליין, ערבי גיבוש חווייתיים, ומאבחנת עפ"י כתב היד. אשמח להעניק לכם שירות אישי ומקצועי – השאירו פרטים ממש כאן למטה!

אבחון גרפולוגי

מחכה לשמוע ממך😃