ייעוץ גרפולוגי - אלישבע סגל

ייעוץ גרפולוגי נערך על ידי גרפולוג מוסמך אשר בוחן את המאפיינים הייחודיים של כתב ידו של האדם על מנת לפרש תכונות אישיות, חוזקות וחולשות.

 

ייעוץ גרפולוגי – מה זה בעצם?

ייעוץ גרפולוגי הוא שירות מיוחד המציע לאנשים הזדמנות לקבל תובנות על אישיותם, התנהגותם ורגשותיהם באמצעות ניתוח כתב היד שלהם. זה כרוך בלימוד ההיבטים השונים של כתב ידו של אדם, כגון גודל, נטייה, לחץ וריווח של האותיות, כדי לחשוף תכונות ודפוסים נסתרים. 
על ידי ניתוח ההיבטים השונים, גרפולוג יכול לחשוף דפוסים שיכולים להשפיע על התנהגותו ועל תהליך קבלת ההחלטות של האדם.

בשונה מאבחון גרפולוגי, המתמקד בזיהוי מצבים פסיכולוגיים אפשריים באמצעות ניתוח כתב יד, ייעוץ גרפולוגי מתמקד יותר בהתייחסות עצמית וצמיחה אישית. זוהי דרך מלאת תובנות להשגת הבנה מעמיקה יותר של עצמכם ולבדוק תחומים להתפתחות אישית.

באמצעות ייעוץ גרפולוגי, ניתן לקבל תובנות חשובות לגבי היבטים שונים של החיים. הייעוץ יכול לשפוך אור על מערכות יחסים אישיות, לעזור לאנשים להבין את סגנונות התקשורת והביטוי הרגשי. בנוסף, הייעוץ יכול לספק הדרכה במסגרות מקצועיות.

ניתן לערוך ייעוץ גרפולוגי בנושאים שונים כמו היבטים אישיים, זוגיים ומקצועיים. בין אם אתם מחפשים הדרכה בחייכם האישיים, מחפשים לשפר את מערכות היחסים שלכם או שואפים להתפתחות מקצועית, ייעוץ גרפולוגי ללא ספק יכול לספק תובנות והכוונות חשובות. 

 

מה ההבדל בין ייעוץ גרפולוגי לאבחון גרפולוגי?

כשמדובר בניתוח כתב יד, חשוב להבין את ההבדל בין ייעוץ גרפולוגי לאבחון גרפולוגי. בעוד ששניהם כוללים ניתוח של כתב יד, הם משרתים מטרות שונות.

ייעוץ גרפולוגי מתמקד בעיקר בהשתקפות עצמית, צמיחה אישית וקבלת תובנות לגבי האישיות וההתנהגות של האדם. זהו תהליך שמטרתו לספק לאנשים הבנה עמוקה יותר של עצמם ושל כתב היד שלהם. במהלך ייעוץ גרפולוגי, גרפולוג בוחן היבטים שונים של כתב היד כדי לפרש תכונות אישיות, חוזקות וחולשות. זהו כלי לגילוי עצמי אשר יכול לעזור לאנשים לזהות מקומות להתפתחות אישית.

מצד שני, אבחון גרפולוגי עוסק יותר בזיהוי מצבים פסיכולוגיים אפשריים באמצעות ניתוח כתב יד. זהו תחום מיוחד הדורש ידע מעמיק ומומחיות. גרפולוג המבצע אבחון בוחן את כתב היד לאיתור סימנים למצבים או הפרעות ספציפיות. מטרת האבחון הגרפולוגי היא לספק לאנשים הבנה טובה יותר של האתגרים הפוטנציאליים שלהם ולעזור להם למצוא הדרכה מקצועית מתאימה.

 

ייעוץ גרפולוגי למערכות יחסים

הבנת הדינמיקה של מערכות יחסים הכרחית לשמירה על קשרים בריאים עם אחרים. גרפולוגיה יכולה להיות כלי חשוב בתהליך זה, מכיוון שהיא מספקת תובנות לגבי תכונות אישיות וסגנונות תקשורת של אנשים. על ידי ניתוח כתב היד של שני בני הזוג, ייעוץ גרפולוגי יכול לסייע בזיהוי נקודות חוזק ואתגרים פוטנציאליים בתוך מערכת יחסים.

  • 1. תאימות וסגנונות תקשורת:
    גרפולוגיה יכולה לחשוף את התאימות בין אנשים על ידי בחינת כתב היד שלהם. לדוגמה, אם לשני בני הזוג יש סגנונות כתב יד דומים, זה עשוי להצביע על הבנה טבעית ותאימות בתקשורת שלהם. מצד שני, סגנונות כתב יד מנוגדים עשויים להדגיש אזורים שבהם דפוסי התקשורת עשויים להיות שונים, ובכך לאפשר לזוגות להיות מודעים לנקודות פוטנציאליות לתקשורת שגויה ולעבוד על שיטות תקשורת יעילות.

  • 2. ביטוי רגשי ואמפתיה:
    כתב יד יכול גם לספק תובנות לגבי הביטוי הרגשי והאמפתיה של האדם. על ידי ניתוח הלחץ, הנטייה והמרווח של כתב היד, גרפולוג יכול לקבוע כיצד אנשים מבטאים את רגשותיהם ומתייחסים לרגשותיהם של אחרים. ידע זה יכול לעזור לזוגות לנווט תקשורת רגשית ולפתח אמפתיה כלפי רגשותיו של בן/בת הזוג, מה שמוביל לחיבור רגשי חזק יותר.

  • 3. פתרון בעיות:
    סכסוכים קיימים בכל מערכת יחסים, אבל האופן שבו זוגות מטפלים ופותרים את הבעיות יכול לעשות הבדל משמעותי. גרפולוגיה יכולה לשפוך אור על גישות שונות לפתרון הבעיות.

.

ייעוץ גרפולוגי להתפתחות מקצועית

איך לניתוח כתב יד יכולה להיות השפעה כלשהי על הקריירה של האדם? כאשר מעמיקים בנושא, מתברר כי גרפולוגיה אכן יכולה למלא תפקיד משמעותי בצמיחה מקצועית ובהצלחה.

אחת הדרכים שבהן גרפולוגיה יכולה לתרום להתפתחות מקצועית היא על ידי חשיפת תכונות אישיות ונקודות חוזק נסתרות שאולי לא נראות מיד בהתנהגותו החיצונית של האדם. ניתוח כתב יד יכול לחשוף היבטים שונים כמו תשומת לב לפרטים, כישורים ארגוניים, יצירתיות ופוטנציאל מנהיגות. על ידי הבנת התכונות הייחודיות הללו, אנשים יכולים למנף אותן לטובתם במקום העבודה, לחפש תפקידים והזדמנויות שמתאימות ליכולות הטבעיות שלהם.

יתרה מכך, גרפולוגיה יכולה גם לספק תובנות לגבי סגנון העבודה והעדפותיו של האדם. לדוגמה, הגודל והמרווח של כתב יד יכולים להצביע אם מישהו נוטה יותר לעבוד באופן עצמאי או בצוות. המהירות והלחץ של הכתיבה יכולים לשקף את היכולת של האדם להתמודד עם לחץ. על ידי הבנת היבטים אלה, אנשים יכולים לקבל החלטות נבונות לגבי מסלול הקריירה וסביבת העבודה שלהם.

גרפולוגיה גם משמשת ככלי רב ערך בתהליך גיוס עובדים. מעסיקים יכולים להשתמש בניתוח כתב יד כדי לקבל הבנה מעמיקה יותר של מועמדים פוטנציאליים, להעריך את התאמתם לתפקידים ספציפיים בהתבסס על תכונות אישיות וסגנון העבודה שלהם. זה יכול לעזור לחברות וארגונים לקבל החלטות חכמות יותר לגבי קליטת עובדים.

 

ייעוץ גרפולוגי לקריירה אישית

אנשים רבים מוצאים את עצמם בצומת דרכים ולא בטוחים באיזו דרך ללכת. עם זאת, התשובה לדילמות הקריירה נמצאת בכתב ידם. זה אולי נשמע לא שגרתי, אבל הגרפולוגיה מעידה שהדרך בה אנו כותבים יכולה לספק תובנות חשובות לגבי הקריירה והפוטנציאל שלנו.

על ידי ניתוח המרכיבים השונים של כתב היד, כמו הטיה, הגודל והלחץ, גרפולוג יכול לחשוף רמזים לגבי מסלול הקריירה האידיאלי של האדם. לדוגמה, גודל כתב היד מספק תובנות לגבי העדפות קריירה. לבעלי כתב יד גדול עשויה להיות נטייה טבעית לתפקידי מנהיגות וניהול, בעוד שאנשים עם כתב יד קטן יותר עשויים להצטיין במשימות או תפקידים הדורשים דיוק ומיקוד.

יתרה מכך, הלחץ המופעל בזמן הכתיבה יכול להעניק מידע חשוב על הדחף והנחישות של האדם. אנשים עם לחץ חזק עשויים להיות בעלי מוסר עבודה ורצון להצלחה. לעומת זאת, אנשים עם לחץ קל יותר עשויים להעדיף דינמיקה רגועה ומאוזנת יותר של חיי עבודה.

 

מעוניינים בייעוץ גרפולוגי? 

שמי אלישבע סגל ואני גרפולוגית מוסמכת המעניקה שירותי ייעוץ גרפולוגי. עם שנים של ניסיון והבנה מעמיקה של תחום זה, סייעתי לאנשים רבים לקבל תובנות חשובות לגבי האישיות, מערכות היחסים והקריירה שלהם באמצעות ניתוח כתב היד שלהם.
כמו כן אני מאבחנת עפ"י כתב היד, מעבירה סדנאות וערבי גיבוש, עוסקת בהוראת הגרפולוגיה, בגרפולוגיה משפטית ומעבירה סדנאות וקורסים ממוקדים אונליין.

השאירו פרטים ממש כאן למטה ואצור איתכם קשר בהקדם!

ייעוץ גרפולוגי

מחכה לשמוע ממך😃