קורס גרפולוגיה

גרפולוגיה זהו תחום ייחודי שזוכה לפופולריות עצומה, במהלך השנים בעקבות הביקוש הגובר לגרפולוגיה, אנשים רבים בוחרים להעשיר את הידע באמצעות קורס גרפולוגיה. החלטנו לעשות סדר בנושא ולהסביר לכם במדוייק למה כדאי לכם לבחור בקורס גרפולוגיה? אילו סוגי קורסים קיימים? וכיצד ניתן להשתמש בו לאחר שתסיימו את אחד הקורסים. בנוסף, נספק כמה המלצות לבחירת קורס גרפולוגיה הנמצאים באתר שלנו!

 

למה כדאי לבחור בקורס גרפולוגיה?

קיימות מספר סיבות מדוע כדאי לכם ללמוד קורס גרפולוגיה:

  • בראש ובראשונה, גרפולוגיה היא תחום מרגש ומרתק. היא מקנה לנו תובנות לגבי האישיות, הרגשות והאופי של אנשים על סמך כתב היד שלהם. אם יש לכם תשוקה להבין אנשים והתנהגותם, אז אין ספק שקורס גרפולוגיה הוא מושלם בשבילכם.

  • קורס גרפולוגיה יכול לעזור לכם לשפר את כתב היד שלכם. באמצעות גרפולוגיה, אתם יכולים לזהות ולתקן את פגמי כתב היד שלכם, כגון אי קריאות, מרווחים לא עקביים ויישור לא נכון. על ידי שיפור כתב היד שלכם, אתם יכולים לשפר את כישורי התקשורת הכתובה שלכם, מה שיכול להועיל למטרות אישיות ומקצועיות כאחד.

  • גרפולוגיה נמצאת בשימוש נרחב בתחומים שונים כגון משאבי אנוש, ניתוח משפטי, חינוך וייעוץ. על ידי לימוד קורס גרפולוגיה, תוכלו ללמוד כיצד להשתמש בניתוח כתב יד בתחומים אלה וליישם אותם בקריירה שלכם.

 

במה עוסק קורס גרפולוגיה?

קורס גרפולוגיה הוא תכנית מובנית שנועדה ללמד על עקרונות ניתוח כתב היד ויישומו בתחומים שונים. הקורס מכסה היבטים שונים של גרפולוגיה, לרבות ההיסטוריה והתיאוריה של ניתוח כתב היד, זיהוי כתב היד, תכונות אישיות, מצבים רגשיים ודפוסי התנהגות.

תוכנית הלימודים של קורס גרפולוגיה כוללת בדרך כלל הרצאות, תרגילים מעשיים, מקרי מקרה והערכות. זה עשוי לכלול גם חומרים נוספים כגון ספרים, סרטונים ותוכנה לתמיכה בתהליך הלמידה.

 

 

מעוניינים בקורס גרפולוגיה? השאירו פרטים😃

אילו סוגי קורסים קיימים אצלנו?

ישנם סוגים שונים של קורסי גרפולוגיה און ליין זמינים, החל מקורסי מבוא בסיסיים ועד תוכניות הכשרה מתקדמת. חלק מהסוגים הנפוצים ביותר של קורסי גרפולוגיה הם:


קורס הצבע בשרות האדם

לא פעם אנו מסתכלים סביבנו ומבחינים בעולם הצבעוני שמקיף אותנו, ותוהים…מנסים לחשוב ולהבין מדוע אנו נמשכים לצבע מסוים, למה צבע אחד קורץ לנו ומהאחר אנו מתרחקים. לכל אלו שעומדים לפני צביעת החדר ומתלבטים בין הצבעים השונים, ואף לאלו שרוצים לדעת מה מספרים הצבעים שבציורי הילדים.
למי הקורס מתאים: הקורס מיועד לכל מי שאוהב צבע, חיים, וגם להתעמק…אף נבין ונלמד איך עובד מבחן הצבעים- מבחן ליישר.

לפרטים נוספים ומעבר ישיר לקורס לחצו כאן!

קורס סימני מצוקה בכתב היד

לא פעם אנו נתקלים בחומה בצורה של המתבגר/ת שלנו, יודעים שלא קל לו אך לא יודעים מה עובר עליו. רק עם הינו מבינים מה הקושי של האהובים שלנו, גם אם אין לנו כלים לעזור לפחות לא נדרוך על יבלות…
לעיתים אף את עצמנו קשה לנו להבין ואנו רק מרגישים תוגה עמוקה. בקורס שלפנינו נוכל להבין איך לקרוא מה כתב היד מספר מעבר לתוכן הטקסט, מה הכותב משדר מעבר לסיפור השטחי שהוא מספר.
למי הקורס מתאים: לכל מי שרוצה להבין מעבר לשורות ולאותיות.

לפרטים נוספים ומעבר ישיר לקורס לחצו כאן!

קורס גלים וכוכבים – הבנת תגובות האדם

 העולם שלנו מלא בטיפוסים שונים ומגוונים, ובעצם כל אדם הוא עולם ומלאו ואינדיבידואלי לעצמו. באופי האדם מצויים תכונות רבות, שביחד הם יוצרים את הייחודיות שיש לאדם להציע לעולם. במבחן הגלים והכוכבים, התכונה הדומיננטית שנבחין בה, מה המניעה את האדם לפעולה – השכל או הרגש, ההיגיון או האימוציות.
למי הקורס מתאים: לכל אלו שרוצים להבין את תגובות הסביבה, את עצמם וסיבת תגובתם, ועל הדרך עוד נקודות רבות.

לפרטים נוספים ומעבר ישיר לקורס לחצו כאן!

קורס מבחן ווארטג

 מבחן ווארטג פותח ע"י הפסיכולוג אריק ווארטג כמבחן תעסוקתי בשנת 1938. מבחן זה הוא מבחן מרתק ומאתגר, ולכן אף המאובחנים מתייחסים אליו בצורה חיובית ואף ידידותית. הגדרת המבחן היא "חצי פתוח", כיוון שמצד אחד אדם יכול להשלים אותו לפי רצונו ודמיונו, בשלל אפשרויות, אך בכל זאת יש לו מוגבלות מסוימות, כפי שנלמד בהמשך.
למי הקורס מתאים: הקורס מיועד עבור כל מי שמעניין אותו, להבין מעבר למילים, בצורה חוויתית ומרתקת.

לפרטים נוספים ומעבר ישיר לקורס לחצו כאן!

קורס תעסוקה ומעבר

בקורס המיועד אנו נסביר את הסימנים הגרפולוגים הרלבנטיים לאבחון תעסוקתי, נסביר את הפן הפסיכולוגי המקשר בין התכונה לצורה הגרפית שלה. ואף נוסיף הסבר על "מבחן המספרים" מבחן זה מוגדר כמבחן תעסוקתי, הבודק את יכולת המועמד עם משימות סיזיפיות ומורכבות, כושר התכנון, והתמדה.
למי הקורס מתאים: כל שעליכם לעשות, לקחת כמה דפים חלקים בגודל A4 להניח בערמה קטנה, ולכתוב עם עט כדורי (לא נובע ונמרח) בדף הראשון לכתוב כ 10/20 שורות בכתיבה ספונטנית, לא שיר ולא העתקה (ספרו על עצמכם או מקרה שקרה). ובדף הנוסף לרשום שלושה טורי מספרי, מ1 עד 30 על דף חלק, ולסמן את הטור הראשון בסימון A ויאללה, קדימה הצטרפו אלינו.

לפרטים נוספים ומעבר ישיר לקורס לחצו כאן!

קורס חוברת טיפים לאבחון גרפולוג מתחיל

חוברת מקצועית ומושקעת, הן מבחינת התוכן והן מבחינה וויזואלית. הנותנת כלים המקלים על הצורה בה ניגשים לאבחון. נוכל למצוא טיפים, רעיונות, שיטות, ואף כמה תכונות דומיננטיות בשילוב הסימנים המאפיינים אותם.
למי הקורס מתאים: חוברת זו מיועדת לגרפולוגים המכירים את המושגים השונים. הסינדרומים, הטיפולוגיות, וכל הסימנים הגרפים.

לפרטים נוספים ומעבר ישיר לקורס לחצו כאן!

קורס אבחון העץ

בקורס ציור העץ אנו נלמד איך להסתכל על סימנים שונים בעצים שונים, להבין מה מסתר בין קפלי הגזע, ובין ענפי הצמרת. נלמד על רמת פתיחות האדם, ומופנמותו. נוכל לאבחן קשיים שונים, על אף שהאדם עצמו לא יבטא ויספר עליהם.
למי הקורס מתאים: כל אדם אשר מתעניין ורוצה לדעת מה מסתתר מאחורי העץ, ימצא את מקומו בשיעור. השיעור מתאים מאוד למטפלים רגשיים, יועצים ואנשי חינוך. הורים אשר רוצים להבין את ילדם בצורה ברורה ומובנת יותר.

לפרטים נוספים ומעבר ישיר לקורס לחצו כאן!

קורס פסיכוגרפולוגיה – קורס מקצועי סמסטר שני שלישי

קורס זה מיועד למי שכבר למד סמסטר ראשון, ורוצה להגיע לתעודת הסמכה. אז אם גם אתם מרגישים שיש לכם יכולת להבין את המסר שבין שורות כתב ביד. אם גם לכם יש רצון לעזור למטופלים שלכם בצורה ממוקדת, מהירה ויעילה. אם גם אתכם אתגר הפרנסה מתיש והייתם רוצים תוספת משמעותית. אם גם אתם רוצים להבין טוב יותר את הסביבה. אתם מוזמנים להצטרף אלי למסע בין נבכי האותיות, לטייל בשבילי השורות, ולהבין מה מספר הכתב. לאחר סיום כל הסמסטרים, תקבלו תעודה פנימית ותוכלו לגשת למבחני ההסמכה החיצוניים.

לפרטים נוספים ומעבר ישיר לקורס לחצו כאן!

קורס פסיכולגרפולוגיה – קורס מקצועי פרימיום

 לעיתים אנו תוהים לעצמנו מדוע אדם אחד מגיב בצורה מסוימת למצב ואילו האחר בצורה הפוכה לגמרי? מה מניע אותי לתגובה מסוימת? מה חזק יותר, מה החלק הדומיננטי שבי? האם תגובותיי נעות כתוצאה מרגש גובר, או שמא מהחלק הראלי שבי? האם אנו מצטיירים כאנשים רגשיים, אמוציונליים, ואולי דווקא כראליים, שכליים? למה אנו מרגישים תקועים במשימה אחת, ואילו בשנייה אנו זורמים ומרגישים שכיף לנו? למה אנו מתוסכלים לאחר אירוע רב רושם ואנשים, ואילו באירועים קטנים ואינטימיים יותר אנו פורחים? מדוע אחד צריך להרגיש במרכז החברה, ואילו לחברו דרוש השקט והפרטיות? קרא עוד

לפרטים נוספים ומעבר ישיר לקורס לחצו כאן!

 

כיצד ניתן להשתמש בהכשרה לאחר שסיימתם ללמוד קורס גרפולוגיה?

לאחר שסיימתם קורס גרפולוגיה בהצלחה, תוכלו להשתמש בידע ובכישורים שצברתם בדרכים שונות. חלק מהשימושים הנפוצים ביותר בגרפולוגיה כוללים:

  1. משאבי אנוש – גרפולוגיה נמצאת בשימוש נרחב בתהליך הגיוס כדי להעריך את תכונות האישיות והמצבים הרגשיים של מועמדים לעבודה. על ידי ניתוח כתב היד שלהם, מעסיקים יכולים לקבל תובנות לגבי החוזקות והחולשות הפוטנציאליות של המועמד ולקבל החלטות גיוס טובות יותר.

  2. ייעוץ – גרפולוגיה משמשת בייעוץ כדי לעזור לאנשים לקבל תובנות לגבי תכונות האישיות, הרגשות וההתנהגויות שלהם. על ידי ניתוח כתב היד שלהם, היועצים יכולים לזהות את שורשי הבעיות שלהם ולפתח פתרונות יעילים.

  3. ניתוח משפטי – גרפולוגיה משמשת בניתוח משפטי כדי לזהות ולנתח דוגמאות כתב יד במקרים משפטיים כגון זיוף, הונאה וכופר. על ידי ניתוח כתב היד, מומחים לזיהוי פלילי יכולים לקבוע את זהות הכותב ולספק אבחנה לגבי אישיותו.
 

כל הקורסים הנמצאים באתר הינם קורסים המועברים און ליין. שמי אלישבע סגל ואני פסיכוגרופולוגית מוסמכת ומעמיקה את האבחון בשיטת האניאגרם (שיטה המדברת על תשעת הטיפוסים) והגרפותרפיה.
אני מעבירה שיעורים, סדנאות, ערבי גיבוש, ומאבחנת עפ"י כתבי יד.